Zaskroniec jest całkowicie niejadowity, nieagresywny i...

Zaskroniec jest całkowicie niejadowity, nieagresywny i nieszkodliwy

Grzegorz Tabasz

Dziennik Polski 24

Dziennik Polski 24

Zaskroniec jest całkowicie niejadowity, nieagresywny i nieszkodliwy
Zaskroniec ma za skroniami żółte palmy, skąd zresztą pochodzi trafna nazwa. Do tego jest wężem pospolitym, co bywa źródłem dużych kłopotów. Onegdaj dostałem pilną wiadomość ze zdjęciem gada i dramatycznym pytaniem: Mam TO na ogrodzie! Co robić? Prócz zrobienia zdjęcia, nic.
Zaskroniec jest całkowicie niejadowity, nieagresywny i nieszkodliwy
Zaskroniec jest całkowicie niejadowity, nieagresywny i nieszkodliwy. Więcej pozytywów zaczynających się na „nie” nie potrafię wymyślić. Im większy, tym bardziej płochliwy. Okazałe sztuki przekraczające metr długości nie pozwalają się podejść za żadne skarby. Przezorna tchórzliwość ratuje życie, gdyż wspomniane na wstępie zdarzenie zwykle kończy się fatalnie. Dla zwierzaka, oczywiście.

U nas każdy wąż to jadowita żmija, a resztę możecie sobie dośpiewać sami.
Co do roli zaskrońca w ogrodzie, to ani nie wadzi, ani nie jest użyteczny. Mieszka w okolicach oczka wodnego, jeśli takowe zbudowano. Świetnie pływa i kocha wodę. Tu może pojawić się drobny kłopot. Wąż jest drapieżnikiem. Poluje na żaby i ryby.

Znam śliczną sadzawkę, z której zaskroniec wyłapał wszystkie ozdobne rybki koi. Może też nieszkodliwie wystraszyć mieszkańców. I to by było na tyle.


Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo