Prasówka 13.08.2022 - wydarzenia dnia, podsumowanie z wczoraj - sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Redakcja Wiadomości
Redakcja Wiadomości
CC0
Udostępnij:
Przygotowaliśmy dla Ciebie poranną prasówkę. Zobacz artykuły, które nasi czytelnicy czytali najchętniej wczoraj, 12.08. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Morskie Oko jak szkoła przetrwania. Najlepsze memy o turystach w Tatrach. Fasiągi, tłok i kolejka na Rysy 13.08.2022”?

Prasówka 13.08: top 3 artykuły z wczoraj

Oto lista najpopularniejszych wczoraj wiadomości. Czy miałeś okazje przeczytać je wszystkie?

📢 Morskie Oko jak szkoła przetrwania. Najlepsze memy o turystach w Tatrach. Fasiągi, tłok i kolejka na Rysy 13.08.2022

Morskie Oko nieustająco jest na szczycie wakacyjnej listy przebojów. To najbardziej oblegane miejsce i szlak w Tatrach, codziennie przychodzą tu tysiące turystów. Morskie Oko to tłok na parkingach, korki na drogach dojazdowych i tłumy na szlaku. Morskie Oko to fasiągi, czyli góralskie konne zaprzęgi, wywożące turystów w pobliże celu wędrówki, co dla niektórych stanowi zaprzeczenie idei górskich wycieczek (od dwóch lat jeżdżą też hybrydy; konie wspomaga napęd elektryczny). To jarmark na dole i oszałamiające widoki na górze. To baza do wyjścia na Rysy, ale również symbol niefrasobliwości niedzielnych turystów, którym zimą zdarzało się prosić o interwencję GOPR, bo na łatwym szlaku zaskoczył ich zmrok. To już jest całe społeczne zjawisko. Zobaczcie najlepsze MEMY o turystach w Morskim Oku i Tatrach.

Nie przegap promocji!

📢 Sanepid wycofał z półek popularne lody, chipsy i soczki! Jeśli masz je w domu, oddaj do sklepu lub wyrzuć 13.08.2022

Popularne lody, modna marka chipsów i znane soczki dla dzieci - to tylko kilka produktów, które zostały zostały wycofane ze sprzedaży w ciągu ostatnich kilkunastu dni. Główny Inspektor Sanitarny podał do publicznej wiadomości ostrzeżenia dotyczące żywności. Artykuły w nich wymienione mogą być niebezpieczne dla zdrowia, dlatego trzeba sprawdzić, czy nie mamy ich w domu. Jeśli tak, należy je wyrzucić lub oddać do sklepu, w którym zostały kupione.

📢 Kraków. Budowa linii tramwajowej do Górki Narodowej. Widać coraz więcej. Potężne zmiany na północy miasta ZDJĘCIA 13.08

Część przyszłych estakad już wystaje ponad ulicę Opolską, zaczyna być też widoczna siatka przyszłych dróg i torowisk. Wielka inwestycja, której osią jest budowa linii tramwajowej do Górki Narodowej, nabiera coraz wyraźniejszych kształtów - zwłaszcza na Krowodrzy Górce oraz osiedlu Prądnik Biały, gdzie rozmach prowadzonych prac jest największy. Zobaczcie najnowsze zdjęcia z jednej z największych miejskich inwestycji ostatnich lat.

Prasówka 13.08: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały wczoraj uwagę czytelników. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Auta nawet za połowę ceny! Licytacje komornicze samochodów w Małopolsce i na Śląsku [OFERTY SIERPIEŃ, WRZESIEŃ] 13.08.2022

LICYTACJE SAMOCHODÓW W WOJ. MAŁOPOLSKIM I ŚLĄSKIM zaplanowane na sierpień i wrzesień 2022. Tanie auta na sprzedaż! Zostały one odebrane właścicielom za ich długi. Samochody można wylicytować nawet za połowę ich rynkowej wartości. Pieniądze z ich sprzedaży pokrywają spłatę zobowiązań dłużników. Nabywca może na tym zrobić dobry interes. Zebraliśmy najświeższe OFERTY - TE LICYTACJE ODBĘDĄ SIĘ W SIERPNIU I WRZEŚNIU. To może być świetna okazja!

Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Poznajesz te bloki z wielkiej płyty? Niesamowite zdjęcia Krakowa z lat 70. 13.08.2022

Od lat 60. do początku lat 90. wielka płyta była bardzo rozpowszechniona w polskim budownictwie mieszkaniowym. Okres największego rozwoju budownictwa mieszkaniowego, bazującego na technologii wielkopłytowej, przypada na lata 70. Był to czas planowania i budowy nowych, dużych osiedli mieszkaniowych. Os. Złotego Wieku, Azory, Bieńczyce, Osiedle Widok - to tylko niektóre z miejsc w Krakowie, w których nadal możemy oglądać te budowle.

📢 Wisła Kraków. Byli piłkarze i trenerzy "Białej Gwiazdy" zmieniają kluby. TRANSFERY LATO 2022 [AKTUALIZACJA 12.08.2022]

Wisła Kraków. Jak rozwijają się kariery jej byłych zawodników? W tym materiale informujemy o tych piłkarzach, którzy latem 2022 (a więc przed sezonem 2022/2023) zmieniają kluby - są to m.in. Marcelo, Vukan Savicević, Wilde-Donald Guerrier. Kilku zawodników pozostaje bez klubu. Nowe miejsca pracy znalazło też kilku byłych trenerów "Białej Gwiazdy". WIĘCEJ >>>> Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Wisła Kraków. Przypuszczalny skład „Białej Gwiazdy” na mecz z GKS-em Tychy

Wisła Kraków jest liderem I ligi i chce nim pozostać również po wyjeździe do Tychów, gdzie w sobotę o godz. 17.30. Sytuacja kadrowa „Białej Gwiazdy” przed spotkaniem z GKS-em Tychy niewiele się zmieniła. Przypuszczalny skład Wisły na mecz w Tychach prezentujemy w GALERII. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Wieczysta Kraków. Poznajcie wszystkich piłkarzy i sztab szkoleniowy. Kadra na III ligę - jesień 2022

Wieczysta Kraków w sezonie 2022/2023 występuje w III lidze (gr. IV), zobaczymy ją też w centralnej fazie Pucharu Polski. Przed sezonem zespół został po raz kolejny wzmocniony, jego celem na tę kampanię jest kolejny awans - do II ligi. W składzie na rundę jesienną 2022 jest 25 piłkarzy - oczywiście kapitan Sławomir Peszko, oczywiście Radosław Majewski, oczywiście Maciej Jankowski, oczywiście Thibault Moulin, a przecież to nie wszyscy w Wieczystej, których znamy z wielkiej piłki. Przedstawiamy całą tę drużynę oraz jej sztab szkoleniowy - w nim znajduje się jedyny wychowanek Wieczystej w tej ekipie. WIĘCEJ >>>> Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Kraków. Trasa Łagiewnicka gotowa i sprawdzona. Jest termin otwarcia! Zostanie uruchomiona 27 sierpnia

Budowa rozpoczęła się w lutym 2018 roku i właśnie oficjalnie się kończy. Trasa Łagiewnicka wraz z linią tramwajową jest gotowa. Jej huczne otwarcie zaplanowano na weekend, na sobotę 27 sierpnia 2022 roku. Nieznane są jeszcze oficjalnie zmiany w komunikacji miejskiej jakie oddanie tej ważnej inwestycji spowoduje.

📢 Mocny apel z gminy Gdów o komunikację publiczną w stronę Krakowa. Setki podpisów pod petycją o autobus

455 - tylu mieszkańców Wiatowic i okolic w gminie Gdów podpisało się pod petycją o wydłużenie w ten rejon trasy autobusu aglomeracyjnego 274 (Trąbki P&R – Podgórze SKA). O bezpośrednią komunikację publiczną do Krakowa – o tzw. autobus kolejowy – upominają się także mieszkańcy Książnic, Niegowici, Cichawy, Krakuszowic i Liplasu. To kolejne apele mieszkańców gdowskiego rejonu o uruchomienie transportu aglomeracyjnego. Co na to władze gminy?

📢 Ostatnia droga byłego piłkarza krakowskich klubów - Wisły i Garbarni - Tadeusza Kotlarczyka ZDJĘCIA

W piątek, 12 sierpnia na cmentarzu Rakowickim w Krakowie odbył się pogrzeb Tadeusza Kotlarczyka, byłego znanego piłkarza krakowskich klubów - Wisły (zdobył z nią wicemistrzostwo Polski 1966 i Puchar Polski 1967) oraz Garbarni (przez wiele lat był w niej również trenerem i działaczem). Były zawodnik także Arkonii Szczecin i Błyskawicy Chicago zmarł 5 sierpnia w Krakowie w wieku 76 lat. W ostatniej drodze towarzyszyła Mu rodzina, przyjaciele, znajomi, kibice, przedstawiciele futbolowego środowiska.

📢 Pożegnaliśmy Józefę Piotrowską-Strigl, wieloletnią dziennikarkę "Gazety Krakowskiej"

Redakcyjni koledzy, przyjaciele i bliscy pożegnali w piątek, 12 sierpnia, na Cmentarzu Rakowickim Józefę Piotrowską-Strigl, wieloletnią dziennikarkę "Gazety Krakowskiej". Mówiono o niej, że była człowiekiem z misją, skarbnicą wiedzy o "Gazecie Krakowskiej", o Krakowie i ziemi krakowskiej. Miała 94 lata.

📢 Pod Krakowem dobiega końca budowa... hinduskiej świątyni. Brakuje jedynie posągów ZDJĘCIA 12.08.22

W podkrakowskich Brzegach powstaje hinduska świątynia Radha Govind Bhakti Yog Mandir, która jest pierwszą w Europie świątynią międzynarodowej organizacji Jagadguru Kripalu Parishat. Jak wygląda wewnątrz? Czy można ją odwiedzić?

📢 Kraków. Na skrzyżowaniu ulic Kuklińskiego i Nowohuckiej doszło do kolizji dwóch samochodów

W piątek, 12 sierpnia, około godziny 15 na skrzyżowaniu ulic Kuklińskiego i Nowohuckiej doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych marki Peugeot i Mercedes. Trwają niewielkie utrudnienia w ruchu.

📢 Kraków. Park przy Karmelickiej to już łąka. Trwa też renowacja muru

Park przy Karmelickiej nabiera kształtów, a przynajmniej zieleni. Kiedyś asfalt, później pole pełne ziemi, a teraz już łąka. Na terenie przyszłego parku pięknie wyrósł poplon m.in.: łubin czy słonecznik. Trwają też prace związane z renowacją istniejącego muru od strony ul. Kochanowskiego.

📢 Gmina Wieliczka. Horror w Brzegach: młoda kobieta podpaliła budynek mieszkalny i zdewastowała świątynię

Do zdarzenia doszło w nocy z 8 na 9 sierpnia w Brzegach (gmina Wieliczka) na terenie posesji, gdzie znajdują się pomieszczenia mieszkalne oraz hinduska świątynia Radha Govind Bhakti Yog Mandir (pierwsza w Europie świątynia międzynarodowej organizacji Jagadguru Kripalu Parishat). 23-letnia kobieta winna podpalenia oraz dewastacji trafiła do aresztu na trzy miesiące.

📢 Gmina Niepołomice. Dramat dziecka i zwierząt w Woli Zabierzowskiej. Sprawą zajęła się prokuratura

Szokującego odkrycia dokonali inspektorzy Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, wezwani na interwencję na jedną posesji w Woli Zabierzowskiej w gminie Niepołomice. W jednym z pomieszczeń budynku zastali nie tylko bardzo zaniedbanych kilka psów - o których informowała wcześniej osoba zgłaszająca sprawę - ale także zamkniętego ze zwierzętami zabiedzonego i brudnego 15-letniego chłopca.

📢 Kraków. Ruszył XX Festiwal Pierogów na Małym Rynku

Czas na najsmaczniejsze letnie wydarzenie – Festiwal Pierogów na Małym Rynku! To istny raj dla smakoszy, ale i fanów tej kultowej potrawy. Bohaterami imprezy będą pierogi wszelakie – od tych klasycznych, po sezonowe i te najbardziej fantazyjne. Festiwal rozpoczął się dziś i potrwa do 15 sierpnia.

📢 Zakopane. Nadchodzi 15 sierpnia. I najazd turystów. "Zajęte są pokoje nie tylko w Zakopanem"

To będzie wyjątkowo tłoczny weekend w Zakopanem, ale i nie tylko. Po raz kolejny długi sierpniowy weekend jest najbardziej obleganym okresem w okresie całych wakacji. - Tak będzie do 15 sierpnia, a potem nagły zjazd w dół – mówi Karol Wagner z Tatrzańskiej Izby Gospodarczej.

📢 Proszowice. Dyrekcja szpitala alarmuje: sytuacja finansowa jest tragiczna. Natychmiast potrzeba 3 mln zł

Dyrektor szpitala w Proszowicach dr Feliks Orchowski zwrócił się z pismem do zarządu powiatu o dofinansowanie bieżącej działalności placówki kwotą 3 milionów złotych. To jeden z warunków odzyskania przez szpital płynności finansowej. Z pisma wynika, że łączne zobowiązania placówki wobec banków oraz dostawców przekroczyły w czerwcu 45 milionów złotych.

📢 "Miś". Barbara Burska grała w kultowych polskich serialach, po czym zniknęła z ekranów. Przekleństwem okazała się być jedna rola

"Miś", "Kariera Nikodema Dyzmy", "Czterdziestolatek" czy "07 zgłoś się" to tylko niektóre tytuły seriali, w których zagrała. Aktorka, choć miała przed sobą świetlaną przyszłość, nagle zniknęła z ekranów. Jak potoczyły się losy Barbary Burskiej? Co wiemy o jej karierze i życiu osobistym?

📢 Lekkoatletyka ME Monachium 2022: wyniki, program, starty Polaków. W mistrzostwach Europy reprezentanci Polski walczą o medale

Wyniki ME Monachium 2022. Lekkoatletyczne mistrzostwa Europy zostaną rozegrane w dniach 15-21.08 w Niemczech, w ramach sportowego festiwalu kilku dyscyplin. W ważnych zawodach „królowej sportu” tradycyjnie liczymy na dobre wyniki Polaków, szans medalowych mamy kilka. Oto najważniejsze informacje o ME w lekkiej atletyce: wyniki, program (terminarz), starty Polaków, lista medalistów, klasyfikacja medalowa.

📢 NA WSPÓLNEJ odc. 3478. Nagie zdjęcia pani adwokat. Streszczenie odcinka [25.08.22]

Michał coraz bardziej popada w nałóg. Nie chce przyznać się do kłopotów i okłamuje Igę. Tymczasem Roztocka może mieć poważne kłopoty. Dlaczego? Co Pola powie żonie Smolnego? Już teraz przeczytaj streszczenie 3478. odcinka Na Wspólnej!

📢 PRZYSIĘGA odc. 697. Policja zabiera Narin. Streszczenie odcinka [17.08.22]

Emir zabrania komukolwiek wychodzić z domu. Tymczasem policja zabiera Narin. Dlaczego? Co jeszcze się wydarzy? Przeczytaj streszczenie 697. odcinka Przysięgi!

📢 PRZYSIĘGA odc. 698. Kemal i Narin uciekają. Streszczenie odcinka [18.08.22]

Narin i Kemal postanawiają razem uciec. Tymczasem Emir pociesza syna. Dlaczego? O czym przekonana jest ciotka Kadriye? Koniecznie przeczytaj streszczenie 698. odcinka Przysięgi!

📢 PRZYSIĘGA odc. 699. Yigit zostaje uprowadzony. Streszczenie odcinka [19.08.22]

Emir nigdzie nie może znaleźć syna. Domyśla się, że został on uprowadzony. Przez kogo? Tymczasem Yildiz kłamie. Czemu? Już teraz przeczytaj streszczenie 699. odcinka Przysięgi!

📢 PRZYSIĘGA odc. 700. Kto jest chory na serce? Streszczenie odcinka [22.08.22]

Emir, którego syn został porwany, dostaje nagranie z jego losem. Gdzie znajduje się Yigit? Tymczasem Hakan wypytuje o Nihan. Kim ona jest? Przeczytaj poniższe streszczenie 700. odcinka Przysięgi!

📢 PRZYSIĘGA odc. 701. Gulperi jest uwięziona. Streszczenie odcinka [23.08.22]

Savas postanawia uwięzić Gulperi. Gdzie będzie ją przetrzymywać? Z kolei Narin i Kemal liczą na pomoc. Czyją? Przeczytaj streszczenie 701. odcinka Przysięgi i poznaj szczegóły!

📢 PRZYSIĘGA odc. 702. Policja zabiera Kemala. Streszczenie odcinka [24.08.22]

Narin i Kemal są u Sevketa. Nagle zjawia się policja. Co się stało? Tymczasem Emir odnajduje Gulperi. Co razem zrobią? Koniecznie przeczytaj streszczenie 702. odcinka Przysięgi!

📢 PRZYSIĘGA odc. 703. Kłamstwa na przesłuchaniu. Streszczenie odcinka [25.08.22]

Kemal wciąż znajduje się na posterunku policji. Komu powie, jakie zeznania składać? Tymczasem Emir jest niezwykle wzburzony. Co zrobi w silnych emocjach? Nie czekaj i przeczytaj streszczenie 703. odcinka Przysięgi!

📢 PRZYSIĘGA odc. 704. Rozprawa sądowa Kemala. Streszczenie odcinka [26.08.22]

Kemal czeka na rozprawę sądową. Kto nie będzie chciał zeznawać na jego korzyść? Tymczasem ciotka Kadriye trafia do szpitala. Co się tam wydarzy? Przeczytaj poniższe streszczenie 704. odcinka Przysięgi!

📢 PRZYSIĘGA odc. 705. Ciotka Kadriye umiera. Streszczenie odcinka [29.08.22]

Ciotka Kadriye umiera. Z kim będzie rozmawiać po raz ostatni? Co powie przed śmiercią? Co wydarzy się u Kemala? Nie czekaj i przeczytaj streszczenie 705. odcinka Przysięgi!

📢 PRZYSIĘGA odc. 706. Szokująca intryga Savasa. Streszczenie odcinka [30.08.22]

Kemal wreszcie wychodzi na wolność. Rodzina także rozporządza spadkiem po ciotce Kadriye. Co się jednak wydarzy? Co wymyślił Savas? Przeczytaj poniższe streszczenie 706. odcinka Przysięgi!

📢 PRZYSIĘGA odc. 707. Meltem zostaje aresztowana. Streszczenie odcinka [31.08.22]

Meltem czuje, że nie może dłużej zostać w rezydencji. Tymczasem Beyhan planuje zemstę. Na kim? Co jeszcze się wydarzy? Koniecznie przeczytaj streszczenie 707. odcinka Przysięgi!

📢 PRZYSIĘGA odc. 708. Mert poznaje prawdę. Streszczenie odcinka [01.09.22]

Meltem została aresztowana przez policję. Kogo spotka w celi? Tymczasem Mert poznaje prawdę. O kim? Gdzie uda się Emir? Już teraz przeczytaj streszczenie 708. odcinka Przysięgi!

📢 PRZYSIĘGA odc. 709. Rozczarowujące spotkanie. Streszczenie odcinka [02.09.22]

Mimo pierwszego szoku, Mert akceptuje wiedzę na temat swojej siostry. Co zrobi? Kto odwiedzi Emira w domu? Co prawnik powie Meltem? Nie czekaj i przeczytaj streszczenie 709. odcinka Przysięgi!

📢 PRZYSIĘGA odc. 696. Savas grozi Emirowi. Streszczenie odcinka [16.08.22]

Kemal musi uciekać przed policją. Kto mu w tym pomoże? Tymczasem Savas grozi Emirowi. Dlaczego? Co jeszcze się wydarzy? Przeczytaj streszczenie 696. odcinka Przysięgi już teraz!

📢 Zranione ptaki odc. 99. Ömer poznaje prawdę. Streszczenie odcinka [11.08.2022]

Levent, Meryem oraz Ömer spędzają razem czas. W pewnym momencie Meryem postanawia wyznać chłopcu prawdę. Jak zareaguje? Kogo zobaczy Cemil na służbowej kolacji? Już teraz przeczytaj streszczenie 99. odcinka Zranionych ptaków!

📢 Zranione ptaki odc. 100. Nurgül wywiezie Ömera? Streszczenie odcinka [12.08.2022]

Ayse widzi zdjęcie Cemila i Oyi. Jak na nie zareaguje? Tymczasem Nurgül chce wyjechać z Ömerem. Jak chłopiec na to zareaguje? Czy będzie chciał opuścić Meryem? Co jeszcze się wydarzy? Przeczytaj poniższe streszczenie 100. odcinka Zranionych ptaków!

📢 Zranione ptaki odc. 101. Levent wykonuje badanie DNA. Streszczenie odcinka [15.08.2022]

Okazuje się, że Nurgül ma siostrę syna. Tymczasem Levent postanawia wykonać badania DNA. Co na to Tekin? Czy będzie próbował go powstrzymać? Kto zemdleje? Nie czekaj i przeczytaj streszczenie 101. odcinka Zranionych ptaków!

📢 Zranione ptaki odc. 102. Safiye czeka bogactwo. Streszczenie odcinka [16.08.2022]

Nurgül wraz z siostrą zaczynają odkrywać i domyślać się, w co się wpakowały. Tymczasem Safiye jest zachwycona. Okazuje się, ze już niedługo może być bardzo bogata. Dlaczego? Co jeszcze się wydarzy? Koniecznie przeczytaj streszczenie 102. odcinka Zranionych ptaków!

📢 Zranione ptaki odc. 103. Wyniki badań DNA. Streszczenie odcinka [17.08.2022]

Hülya myśli, że Asli chce uwieść Bahadira. Tymczasem przychodzą wyniki testu DNA, które kazał wykonać Levent. Co wykażą? Czy Nurgül jest matką Ömera? Przeczytaj poniższe streszczenie 103. odcinka Zranionych ptaków!

📢 Zranione ptaki odc. 104. Ömer opuszcza rezydencję. Streszczenie odcinka [18.08.2022]

Ömer opuszcza rezydencję. Ponadto Meryem chce wrócić do domu. Co na to Levent? Z kolei Ayse jest zazdrosna. O kogo? Koniecznie przeczytaj streszczenie 104. odcinka Zranionych ptaków!

📢 Zranione ptaki odc. 105. Usunięta wiadomość. Streszczenie odcinka [19.08.2022]

Okazuje się, że Nurgül zmienia plany wyjazdu. Gdzie zawiezie Ömera? Tymczasem Meryem pisze wiadomość do Leventa. Co w niej napisze? Co zdziwi mężczyznę? Już teraz przeczytaj streszczenie 105. odcinka Zranionych ptaków!

📢 Zranione ptaki odc. 106. Czyim synem jest Ömer? Streszczenie odcinka [22.08.2022]

Cemil chce wyznać Ayse, jednak nie jest w stanie tego zrobić. Dlaczego? Tymczasem Meryem i Levent się unikają. Czemu? Co jeszcze się wydarzy? Przeczytaj streszczenie 106. odcinka Zranionych ptaków!

📢 Zranione ptaki odc. 107. Nurgül w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Streszczenie odcinka [23.08.2022]

Nurgül ma już dość udawania. Postanawia wyznać prawdę. Czy Tekin się o tym dowie? Z kolei Cemil czeka na chwilę, aby wyznać Ayse miłość. Koniecznie przeczytaj streszczenie 107. odcinka Zranionych ptaków, aby poznać szczegóły!

📢 Zranione ptaki odc. 108. Zemsta na Tekinie. Streszczenie odcinka [24.08.2022]

Melis grozi Asli. Dlaczego? Z kolei Levent proponuje Meryem pracę. Czy ją przyjmie? Kto będzie chciał zemścić się na Tekinie? Czy Cemil wyzna Ayse miłość? Nie czekaj i przeczytaj streszczenie 108. odcinka Zranionych ptaków!

📢 Pogoda długoterminowa na wrzesień 2022. Początek miesiąca dość deszczowy, połowa Polski z upałami

Póki co sierpień upływa pod znakiem ciepłej, momentami wręcz gorącej pogody. Termometry wskazują po 25-30 stopni Celsjusza, a na niebie widać piękne słońce. Czy wrzesień przyniesie ze sobą równie wakacyjną aurę? Jak będzie wyglądać początek roku szkolnego i pierwszy dzień jesieni? Szczegóły poniżej.

📢 Horoskop na sierpień 2022 dla wszystkich ZNAKÓW ZODIAKU. Sprawdź horoskop miesięczny dla swojego znaku 12.08.22

Sierpień to dla wielu ostatni miesiąc wakacji. Oznacza relaks, odpoczynek, dobrą zabawę. Gwiazdy przewidziały, co czeka nas w najbliższych tygodniach. Wagi zaczną odzyskiwać wiarę we własne możliwości, Raki wykażą się kreatywnością, a Byki być może zmienią pracę. A co wydarzy się u Baranów lub Koziorożców? Kto będzie mógł odpocząć, a kto będzie musiał skupić się na rozwiązywaniu problemów? Przejdź do galerii i poznaj horoskop na sierpień dla wszystkich znaków zodiaku.

📢 To najpopularniejsze RASY KOTÓW domowych w Polsce. To właśnie one zawładnęły naszymi sercami 12.08.22

Są niewielkie, puszyste i urocze. Niektóre są rozbrykane, lubią się bawić lub chować, inne za to najchętniej cały czas leżałyby na kolanach. Mowa oczywiście o kotach, które już od tysięcy lat towarzyszą ludziom. Choć jest to trudne do określenia, przyjmuje się, że istnieje około 100 ras kotów. A które z nich są najpopularniejsze w naszym kraju? Przejdź do galerii i sprawdź.

📢 ZRANIONE PTAKI - obsada. Zobacz głównych bohaterów [Meryem, Levent, Melis, Ayse, Tekin, Cemil i inni] 12.08.22

Zranione ptaki to jedna z najpopularniejszych produkcji tureckich, które obecnie jest emitowane w Telewizji Polskiej. Serial codziennie przyciąga przed telewizory miliony fanów. Specjalnie dla nich przygotowaliśmy galerię zdjęć głównych aktorów, które publikowane są na ich kontach na Instagramie. Zobaczcie, jak wyglądają na co dzień.

📢 Życzenia urodzinowe. Najpiękniejsze, śmieszne oraz oryginalne życzenia na urodziny dla najbliższych [12.08.2022]

Narodziny to jedno z najważniejszych i najpiękniejszych wydarzeń w naszym życiu. To właśnie na ich pamiątkę co roku obchodzimy urodziny. Wówczas składane są nam życzenia i dostajemy mnóstwo prezentów. Jednak warto pamiętać także o innych. Poniżej przedstawiamy najpiękniejsze, zabawne oraz oryginalne życzenia dla rodziny, przyjaciół i znajomych!

📢 Horoskop miesięczny na wrzesień 2022 dla wszystkich znaków zodiaku. Sprawdź, co przyniesie Ci przyszłość

Wrzesień to miesiąc, w którym dzieci i młodzież wracają do szkoły, a dorośli kończą swoje urlopy. Znów zaczyna sie codzienna rutyna, nauka, praca i obowiązki. Co wydarzy się po wakacjach? Jakie będą najbliższe tygodnie? Przejdź do galerii i poznaj horoskop miesięczny na wrzesień dla wszystkich znaków zodiaku.

📢 Jaki pies do mieszkania? Oto rasy małych psów, z którymi z powodzeniem podzielisz niewielkim lokum 12.08.22

Zawsze marzyłeś o tym, by mieć pieska, ale nie możesz poszczycić się dużym mieszkaniem? To wcale nie musi stanowić problemu. Istnieje wiele ras psów malutkich rozmiarów, które z powodzeniem możesz przygarnąć pod swój skromny dach i… wcale nie narzekać na brak miejsca.

📢 Fryzura bob: ponadczasowa klasyka dla każdej kobiety. Zobacz inspiracje! 12.08.22

Fryzura bob: znów wraca na salony i daje niezły popis. Swą elegancją, ponadczasowością i kobiecością. To cięcie, w którym możesz jednocześnie poczuć się jak właścicielka krótkich i długich włosów zarazem. A przecież kobiety kochają zmiany, prawda? Zobacz nasze inspiracje na powabne cięcia w stylu bob i ruszaj do salonu!

📢 Niedziele handlowe - sierpień 2022. W którą niedziele sierpnia zrobimy zakupy? 12.08.22

Niedziele handlowe w sierpniu 2022. Pewnie wielu z was zastanawia się, kiedy w sierpniu wypadnie niedziela handlowa. Na tę okazję w sierpniu będziemy musieli poczekać nieco dłużej, bowiem niedziela handlowa będzie pod sam koniec miesiąca.

📢 PAZNOKCIE na lato 2022. Najmodniejsze wzory paznokci hybrydowych: pastelowe, neonowe, ombre, french - zobacz inspiracje PINTEREST 12.08.22

Szukasz pomysłu na letni i kolorowy manicure? Przygotowaliśmy TOP 25 modnych wzorów na paznokcie hybrydowe idealnych na słoneczne dni. Zobacz co jest modne wśród użytkowniczek PINTERESTA.

📢 Przypuszczalny skład Cracovii na mecz z Piastem Gliwice

Cracovia w ramach 5. kolejki piłkarskie ekstraklasy zagra w sobotę o godz. 15 z Piastem Gliwice.

📢 Rewolucja pod Wawelem. W mieście królów powstanie niezwykła Krakowska Kamienica? Czy stolica Małopolski zyska nową ikonę architektury?

Rewolucja, ale i ewolucja. W myśleniu oraz projektowaniu. Jedna z najodważniejszych i najciekawszych kreacji w Krakowie. Zaskoczenie. Szok – tak projekt Krakowskiej Kamienicy przy ulicy Powiśle 10, dzieło pracowni architektonicznej BXB studio Bogusława Barnasia, oceniają wszyscy, którzy już go widzieli. Czy ma szansę na realizację u stóp Wawelu? Tchnie nowe życie w ten rejon Krakowa? Czy z brzydkiego kaczątka wyrośnie piękny łabędź? Co Państwo o tym sądzicie?

📢 Sułoszowa gwiazdą internetu. Niezwykła wieś z Małopolski znów podbija sieć! Wszystko za sprawą tych zdjęć 12.08.2022

Mała wieś z Małopolski - Sułoszowa, po raz pierwszy podbiła internet w 2021 roku, kiedy to użytkownicy Twittera i Instagrama dzielili się jedną fotografią wykonaną z lotu ptaka. W sieci pojawiły się nowe zdjęcia, które przedstawiają niezwykły układ pól uprawnych w tej miejscowości. Zobaczcie wyjątkowe fotografie.

📢 Kiedy jeden rozsławia Kraków, drugi zarasta trawą. Jak potoczą się losy mniej znanego Smoka Wawelskiego? 12.08.2022

Kraków słynie ze smoków. Pod Wawelem stoi słynny ziejący ogniem Smok Wawelski, a dodatkowo wielkimi krokami zbliżają się figury małych smoków, które mają stanąć na "Smoczym Szlaku". W tym samym czasie w Nowej Hucie stoi opuszczony drugi Smok Wawelski. Mieszkańcy ubolewają nad jego stanem, a miasto informuje o możliwym przejęciu smoka i przywróceniu go do łask.

📢 Najprzyjaźniejsze rasy psów. Te psy są z natury bardziej łagodne. Jakie są najlepsze rasy dla rodziny z dziećmi? 12.08.2022

Każda rasa cechuje się innym charakterem i potrzebami. Chcesz aby do twojego życia dołączył pies? Koniecznie sprawdź, jakie są najbardziej przyjazne i łagodne rasy psów. Szczególnie jeśli czworonóg ma mieć kontakt z dzieckiem. Wiadomym jest, że równie ważne jest wychowanie zwierzęcia, jednakże istnieją pewne cechy przekazywane w genach konkretnych ras. Zobacz, które psy są z natury bardziej łagodne. Jakie są najlepsze rasy? Zobacz ranking

📢 Kraków. Plaga internetowych oszustw. Drobna sprzedaż w serwisie może nas wiele kosztować

Do krakowskiej policji codziennie zgłasza się po kilka osób, które padły ofiarą internetowych oszustw. W okresie wakacyjnym funkcjonariusze odnotowali ponad 100 takich przypadków. Z kont poszkodowanych znikają pokaźne sumy. Magdalena z Podgórza chciała sprzedać za pośrednictwem serwisu OLX za 50 zł używaną sukienkę, a straciła 3 tysiące złotych. Niektórzy tracą po kilkadziesiąt tysięcy. Skala oszust jest o wiele większa od oficjalnych statystyk, ponieważ ofiary wyłudzeń często wstydzą się przyznać, że dały się oszukać.

📢 Lody i soczki dla dzieci wycofywane ze sprzedaży. Sprawdź najnowsze ostrzeżenia Głównego Inspektora Sanitarnego (12.08.2022)

Główny Inspektor Sanitarny informuje o produktach szkodliwych dla zdrowia. Najnowsze ostrzeżenia GIS dotyczą m.in. lodów, soczków, chipsów i sztućców.

📢 Kraków. Nocne zderzenie na przebudowywanej Igołomskiej

Na ulicy Igołomskiej auto dostawcze zderzyło się z osobowym audi. Brak osób poszkodowanych. Służby szybko zjawiły się na miejscu. Występowały dodatkowe utrudnienia. Ulicą już jeździ się ciężko z powodu wlokącego się od lat remontu.

📢 Z Zielonek do Afryki. Gdy "Wiktoria Umiera" podróżnik z Polski apeluje o ratunek, jedzie rowerem i opowiada o ochronie wód

Ratujmy Wiktorię, bo umiera - to przesłanie, z którym podróżnik z gminy Zielonki Mateusz Karasiński jedzie rowerem do Afryki. Chce zwrócić uwagę na Jezioro Wiktorii i konieczność jego ochrony.

📢 PreZero Grand Prix PLS 2022. W Krakowie ruszył turniej siatkówki plażowej z udziałem drużyn z PlusLigi [ZDJĘCIA]

W turnieju siatkówki plażowej PreZero Grand Prix PLS, który w czwartek (11.08) rozpoczął się w Krakowie, bierze udział 16 ekip wystawionych przez plusligowe kluby. Zwycięzców poznamy w niedzielę. Zobacz zdjęcia z pierwszego dnia zmagań, kliknij w przycisk "ZOBACZ GALERIĘ" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 19 sierpnia w Zakopanem rozpocznie się góralska „bitka” o prestiżowe Złote ciupagi!

Podczas 53. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem o Złote, Srebrne i Brązowe Ciupagi walczyć będą górale z całego świata! - Festiwal gromadzi wszystkich tych, którzy kochają góry i górali - z Podhala, ale także z Polski, Europy i świata. To spotkanie, które nie tylko chwyta za serce, daje radość i energię, ale też zaprasza do wspólnej radosnej zabawy. Pytomy piknie - tak Leszek Dorula, burmistrz Zakopanego, zaprasza na barwne spotkanie z góralami świata.

📢 Kraków. Tak ma wyglądać centrum edukacji przyrodniczej. Wybrano projekt

Wybrano zwycięski projekt budynku Jurajskiego Centrum Edukacji Przyrodniczej EkoMałopolska, który ma powstać w Krakowie przy ul. Modrzewiowej. Publiczna dyskusja o wynikach konkursu z udziałem m.in. wicemarszałka Józefa Gawrona i Marcina Guzika – dyrektora Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego odbyła się w czwartek w siedzibie urzędu marszałkowskiego.

📢 Niezwykłe fryzury na wesele. W tych upięciach poczujesz się jak księżniczka 11.08.22

Ślub to wyjątkowa okazja dla każdej kobiety, która tego dnia pragnie zachwycić wszystkich gości fantastyczną suknią, pięknym makijażem i precyzyjnie dobraną fryzurą. No właśnie, fryzura. Odgrywa tego dnia ogromną rolę. Przedstawiamy propozycje dla przyszłych panien młodych. W tych upięciach poczujesz się jak księżniczka!

📢 Kraków w deszczu. Jak spędzić wolny czas, gdy za oknem leje?

Lato tego roku mamy kapryśne. Raz raczy nas piękną, słoneczną pogodą, by następnego dnia zalać całe miasto deszczem. Co robić, gdy w burzową pogodę ma się wolne i chęć na podjęcie aktywności, ale za oknem trwa właśnie oberwanie chmury? Podpowiadamy.

📢 Kraków. Miasto szuka chętnych na nieruchomości w Bieżanowie, Nowej Hucie czy Prądniku Czerwonym

Końcem września i na początku października odbędą się przetargi na sprzedaż gminnych nieruchomości. Miasto oferuje zarówno działki niezabudowane - m.in. w rejonie ul. gen. Karaszewicza-Tokarzewskiego czy ul. Lubockiej w Nowej Hucie - jak i takie, na których stoją budynki użytkowe. Ceny wywoławcze oferowanych nieruchomości zaczynają się od 227 tys. zł brutto.

📢 Kraków. Awantura w gabinecie wiceprezydenta. Śledczy badają czy były groźby i przekroczenie uprawnień

Krakowska prokuratura bada, czy są przesłanki przemawiające za tym, żeby wszcząć śledztwo w sprawie szarpaniny i wyzwisk, jakimi zakończyła się wizyta Jana Tajstera u wiceprezydenta Krakowa Andrzeja Kuliga. Były dyrektor Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie na którym ciąży kilka poważnych oskarżeń zgłosił sprawę na policję, twierdząc, że wiceprezydent groził mu i dopuścił się naruszenia nietykalności cielesnej. Policja skierowała ją do prokuratury.

📢 Gmina Niepołomice. Tragedia na torach w Podłężu. Zginął młody mężczyzna

Do tragicznego zdarzenia doszło 10 sierpnia nocą, ok. godz. 2, w Podłężu. Pociąg relacji Trzebinia - Dębica potrącił 31-latka. Mężczyzna poniósł śmierć na miejscu.

📢 Te rasy psów są najpopularniejsze! Oto najczęściej kupowane szczeniaki w Polsce 11.08.2022

Przed kilkoma laty najpopularniejszymi psami w Polsce były labradory. Do tej pory szczenięta tej rasy są chętnie kupowane przez rodziny z dzieckiem oraz młode osoby, szukające inteligentnego, posłusznego, wesołego, przyjacielskiego i spokojnego psa. Obecnie największą popularnością cieszą się owczarki niemieckie! Zobaczcie nasze zestawienie najchętniej kupowanych ras szczeniąt przez Polaków!

📢 Polskie Malediwy budzą zachwyt. Park Gródek w Jaworznie kusi turystów turkusowymi jeziorami. Jak dojechać? Zdjęcia

Polskie Malediwy, czyli lazurowa woda, malownicze skalne klify i drewniane pomosty na wodzie. Odwiedzający Park Gródek w Jaworznie czują się tutaj jak w tropikach. Właśnie tak ten malowniczy teren jest określany jako polskie Malediwy lub śląska Chorwacja. To idealne miejsce na weekendowy wypoczynek w pięknych okolicznościach przyrody. Jak dojechać do parku w Jaworznie, czy wolno się tutaj kąpać i czy trzeba zapłacić za wstęp?

📢 Dobczyce. Przyjaciele Raby biją na alarm: rzeka umiera! W sobotę odbędzie się wizja lokalna

Raba umiera! - alarmują Przyjaciele Raby i zwracają uwagę na zanieczyszczanie rzeki osadami dennymi ze Zbiornika Dobczyckiego. Problemem chcą zainteresować jak najszersze grono, bo jak mówią, potrzeba szybkich i skutecznych działań. Na sobotę (13 sierpnia) zaplanowano wizję lokalną pod zaporą.

📢 PRZYSIĘGA odc. 694. Śmiertelna choroba. Streszczenie odcinka [10.08.22]

Okazuje się, że jeden z domowników jest śmiertelnie chory. Tymczasem Kemal opróżnia swój grób. Dlaczego? Czemu zachowanie Narin zaniepokoi rodzinę? Koniecznie przeczytaj streszczenie 691. odcinka Przysięgi!

📢 Motoryzacja w PRL. Syrena, warszawa, fiat, ale także mini i chevrolet impala. Tak wyglądały polskie drogi kilkadziesiąt lat temu ZDJĘCIA

Motoryzacja w PRL. Tak wyglądały polskie drogi kilkadziesiąt lat temu. Na naszych drogach jeździły motoryzacyjne perełki. Zobaczcie zdjęcia z tego okresu. Wiele z prezentowanych modeli mocno Was zaskoczy.

📢 15 objawów, które świadczą o tym, że możesz być zakażony nowym subwariantem Omikronu 11.08.2022

Lekarze przedstawiają listę najpopularniejszych objawów, jakie pojawiają się przy zakażeniu nowym wariantem Omikronu BA.5. Niektóre z nich są bardzo podobne do zwykłego przeziębienia. W rzeczywistości jednak, mając kaszel czy ból gardła, możemy chorować na COVID-19. Sprawdź, jakie objawy powinny cię zaniepokoić.

📢 2747 ofert pracy w Krakowie. Oto, kogo poszukują pracodawcy w stolicy Małopolski. Najnowsza lista fachów i specjalności - sierpień 2022

2747 ofert zatrudnienia w Krakowie pozyskał miejscowy Grodzki Urząd Pracy w ostatnim miesiącu. To o ponad 200 więcej niż przed rokiem i o 400 więcej niż miesiąc wcześniej. Mocno zmieniła się jednak czołówka najbardziej poszukiwanych fachowców. Latem 2021 pracodawcy potrzebowali przede wszystkim budowlańców wszelkich specjalności, teraz inwestycje budowlane w mieście wyhamowały i efekty widać także w pośredniakach. Wciąż świetnie rozwija się natomiast logistyka (magazyny, transport), a z drugiej strony – opieka nad osobami starszymi. Zapotrzebowanie na pracowników zgłasza też ciągle handel, są oferty dla ochroniarzy, są także dla pracowników biurowych. Na podstawie danych udostępnionych przez GUP stworzyliśmy najświeższe zestawienie najbardziej poszukiwanych pracowników w Krakowie. Jeśli chcesz poznać szczegóły i sprawdzić, czy w ofercie krakowskiego urzędu pracy jest coś dla Ciebie, kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Dożynki w Ostrowie. Sierpy w dłoń i bijemy rekord Guinessa!

Tegoroczne dożynki gminy Proszowice mogą przejść do historii. Podczas imprezy, która odbędzie się w najbliższą niedzielę (14 sierpnia) w „Ogrodzie pełnym lawendy” w Ostrowie, zostanie podjęta próba ustanowienia rekordu Guinessa w jednoczesnym, tradycyjnym żniwowaniu.

📢 Odra została poważnie zatruta. Wyławiane są tony śniętych ryb. Widok jest przerażający. Wpłynęło zawiadomienie do prokuratury

Sytuacja na Odrze jest bardzo poważna. Fala przyniosła setki śniętych ryb, które od wczoraj wyławiają przedstawiciele straży rybackich, stowarzyszeń ekologicznych oraz wolontariuszy. Specjaliści nie mają wątpliwości, że mamy do czynienia z katastrofą ekologiczną i do odbudowania Odry potrzeba będzie wielu lat.

📢 Proszowice. Polsko-ukraińska inauguracja sali widowiskowej Domu Kultury

Przez kilka wakacyjnych dni młodzież z Polski i Ukrainy realizowała program „Kino refleksją naszej duszy”. Jego podsumowanie było pierwsza imprezą, która odbyła się w rewitalizowanym od ponad dwóch lat proszowickim Domu Kultury.

📢 Proszowice. Przetarg na budowę trasy rowerowej EuroVelo 11 rozstrzygnięty

Krakowska spółka Prodim wybuduje liczący 14,1 kilometra odcinek trasy rowerowej EuroVelo 11, przebiegający przez gminę Proszowice. Zarząd Dróg Wojewódzkich rozstrzygnął przetarg na oczekiwaną kilku lat inwestycję. Koszt budowy wyniesie ponad 21 milionów złotych.

📢 Wola Radziszowska. W gminie Skawina odradzają się koła i tradycje

W Domu Ludowym w Woli Radziszowskiej (gm. Skawina) panie z organizacji pozarządowych związanych z kołami gospodyń wiejskich kolejny raz spotkały się na integracyjnej imprezie "Pokolenie Inspirowane Tradycjami - Cudowna Moc Bukietów" (galeria).
Kliknij w przycisk "galeria" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE. 

📢 NA WSPÓLNEJ odc. 3470. Operacja ratująca życie. Streszczenie odcinka [04.08.22]

Daria jest załamana - zwierza się Luzie, że źle ulokowała uczucia. Tymczasem Nalepa rozmawia z żoną. Co się podczas niej wydarzy? Paweł z kolei widzi się z Beatą. Jakie imię nada swojemu synowi? Nie czekaj i przeczytaj streszczenie 3470. odcinka Na Wspólnej, aby dowiedzieć się więcej!

📢 Prawdziwe krakowskie legendy. To oni tworzyli niezwykły koloryt krakowskich ulic i placów. Pamiętacie ich?

To oni tworzyli niezwykły koloryt krakowskich ulic. Biała Dama, wróżka Dzidzianna, romski muzyk Stefan Dymiter, mężczyzn zachęcający do zakupu skarpetek hasłem: "tanio, okazja, skarpety polecam", Gienek Loska... Pamiętacie legendy krakowskich ulic?

📢 Miechów. Do miasta dotarli uczestnicy Marszu Szlakiem I Kompanii Kadrowej

W niedzielę (7 sierpnia) do Miechowa po raz 57. weszli uczestnicy Marszu Szlakiem Pierwszej Kompanii Kadrowej. Uroczyste przywitanie gości na rynku było okazją do wręczenia odznaczeń i wyróżnień oraz prezentacji rzeźby „Małej Kasztanki”, czyli miniatury konia marszałka Józefa Piłsudskiego.

📢 Licytacje komornicze. Domy i mieszkania nawet za POŁOWĘ ceny! Te licytacje odbędą się w sierpniu 4.08.2022

LICYTACJE MIESZKAŃ I DOMÓW W WOJ. MAŁOPOLSKIM, które odbędą się w sierpniu 2022 r. Zobacz tanie mieszkania i domy na sprzedaż! Licytacje komornicze to szansa na zakup mieszkania w atrakcyjnej cenie. Cena wywoławcza wynosi nawet połowę ich realnej wartości! Zobaczcie, jakie domy i mieszkania będą licytowane w sierpniu w Małopolsce. Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Oto 10 najbogatszych i 10 najbiedniejszych gmin w Małopolsce. Jedna zwraca szczególną uwagę! Dane ministerstwa finansów 3.08.22

Z danych Ministerstwa Finansów dotyczących wskaźników dochodów podatkowych w przeliczeniu na jednego mieszkańca wynika, że najbogatszą gminą w Polsce jest Kleszczów w województwie łódzkim. Najbiedniejszą z kolei Potok Górny (woj. lubelskie). A jak na tym tle prezentują się małopolskie gminy? Okazuje się, że wśród 50 najbogatszych gmin w Polsce nie ma ani jednej z Małopolski. Za to jedna z gmin z Małopolski znalazła się wśród pięciu najbiedniejszych gmin w kraju.

📢 Wakacje w latach 80. Letnia beztroska na starych zdjęciach. Plaże, biwaki, rowery, festyny, a nawet lot na paralotni

Kolonie dla dzieci, wczasy pracownicze, biwaki, wypoczynek nad jeziorem, a może nawet zagraniczne wojaże z ORBIS-em? Wakacje w latach osiemdziesiątych miały swoje nieodparte uroki. Choć tamta epoka dawno już minęła, lata osiemdziesiąte nadal są chętnie wspominane jako nostalgiczna kraina dzieciństwa i beztroski. Odwiedźmy ją jeszcze raz! Przygotowaliśmy dla Was galerię archiwalnych zdjęć, ukazujących wakacje, wczasy i letnie zabawy w latach osiemdziesiątych w różnych zakątkach Polski.

📢 Zranione ptaki. Piękna Gizem Arıkan wciela się w serialową Meryem [PRYWATNE ZDJĘCIA Z INSTAGRAMA] 22.07.22

Gizem Arıkan to turecka aktorka, która urodziła się w 1994 roku w Stambule. Swoją karierę aktorską rozpoczęła zaledwie 6 lat temu. Rozgłos przyniósł jej przede wszystkim występ w serialu "Bandyta nie rządzi światem". Od niedawna polscy widzowie mogą oglądać ją w produkcji "Zranione ptaki", w której wciela się w główną rolę, czyli Meryem. Piękna aktorka od samego początku zdobyła sympatię Polaków. Wielu z nich zaczęło obserwować jej konto na Instagramie, gdzie wstawia zdjęcia zarówno z filmów i seriali, w których gra, jak i z życia prywatnego. W galerii prezentujemy najlepsze z nich.

📢 Piękna Ayse z serialu "Zranione ptaki". Prywatne zdjęcia aktorki Tugby Tutug [INSTAGRAM] 22.07.22

Tugba Tutug wciela się w rolę Ayse w popularnym tureckim serialu "Zranione ptaki". Swoją karierę rozpoczęła już w wieku 10 lat, kiedy to po raz pierwszy zadebiutowała na deskach teatru. Z kolei jej telewizyjnym debiutem był występ w "Miłości mojego życia". Aktorka, która w tym roku obchodzi swoje 30. urodziny, uwielbia także tańczyć oraz jeździć na łyżwach i deskorolce. Swoimi prywatnymi zdjęciami dzieli się z fanami poprzez konto na Instagramie, na którym śledzi ją ponad 100 tysięcy osób. W galerii prezentujemy wybrane zdjęcia Tugby Tutug.

📢 Przystojny Özgür Özberk na co dzień. Zdjęcia aktora z serialu "Zranione ptaki" [INSTAGRAM] 22.07.22

Özgür Özberk to turecki aktor, który wciela się w rolę Tekina w "Zranionych ptakach". Jest również reżyserem filmowym, scenarzystą oraz producentem. Urodził się w 1974 roku w Stambule. Po raz pierwszy na ekranie pojawił się, gdy miał 21 lat. Od tego czasu zagrał w ponad trzydziestu produkcjach. Przystojny aktor dzieli się swoimi zdjęciami na Instagramie, gdzie wstawia zarówno zdjęcia z filmów, w których gra, jak i z życia prywatnego. W galerii prezentujemy wybrane z nich.

📢 Przystojny Ali Yasin Özegemen wciela się w rolę Leventa w "Zranionych ptakach" [ZDJĘCIA Z INSTAGRAMA] 20.07.22

Ali Yasin Özegemen to niezwykle przystojny aktor, do którego wzdychają tysiące fanek. Urodził się w 1989 roku i od małego przejawiał zainteresowanie sportem. W młodości grał w siatkówkę, jednak po studiach zdecydował się na karierę w świecie modelingu. Wziął również udział w tureckiej edycji programu "Big Brother". Przygodę z kamerą rozpoczął dopiero w 2012 roku. Od niedawna polscy widzowie mogą oglądać go w roli Leventa w serialu "Zranione ptaki". W galerii przedstawiamy najlepsze zdjęcia aktora z jego konta na Instagramie.

📢 ME w piłce nożnej kobiet 2022. Poznaj najpiękniejsze piłkarki Euro, zachwycają wdziękiem i urodą

Mistrzostwa Europy kobiet w piłce nożnej w 2022 r. odbywają się w Anglii. W turnieju, zaplanowanym na 6-31 lipca, bierze udział 16 reprezentacji. Wybraliśmy najpiękniejsze zawodnicy Euro 2022. Kliknij w przycisk "ZOBACZ GALERIĘ" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Najpiękniejsze siatkarki 2022. Zachwycają urodą i wdziękiem na Instagramie - część I [ZDJĘCIA]

Najpiękniejsze siatkarki świata 2022. Zachwycają urodą, wdziękiem, wysportowanym ciałem. Oto część pierwsza zestawienia. Kliknij w "ZOBACZ GALERIĘ" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Wynagrodzenia w Krakowie 2022. Ile się zarabia w korporacjach pod Wawelem. Ranking stanowisk od doradcy i konsultanta po dyrektora i prezesa

Liczba osób zatrudnionych w czołowych korporacjach w Krakowie wzrosła w 2021 roku o blisko jedną piątą i wszystko wskazuje na to, że przekroczyła mocno 100 tysięcy. Kadrowe potrzeby już istniejących oraz wciąż napływających korpo i ich oddziałów są znacznie większe od liczby dostępnych kandydatów, dlatego stawki wynagrodzeń stale rosną. Właśnie z tego powodu Kraków nie doświadczył w pandemii spadku zatrudnienia i przez większość 2021 roku królował w rankingu metropolii o najwyższej średniej płacy w sektorze przedsiębiorstw, wyprzedzając niedoścignioną dotąd Warszawę. Ową średnią ciągnęli specjaliści i menedżerowie, których pensje potrafiły wzrosnąć w ciągu dwóch pandemicznych lat nawet o… połowę. Oto zestawienie płac specjalistów zatrudnionych w krakowskich korpo w różnych sektorach i na różnych stanowiskach oparte na najnowszym Raporcie płacowym Hays Poland 2022. Jeśli chcesz się z nim zapoznać, kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Najpiękniejsze lekkoatletki na świecie [ZDJĘCIA]

Zachwycają urodą, zgrabną sylwetką i sportowym talentem. Oto najpiękniejsze lekkoatletki na świecie. Na przełomie lipca i sierpnia będą rywalizować na igrzyskach w Tokio. Przejdź do galerii. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

ZOBACZ KONIECZNIE

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Jak żołnierz dawca ratuje ludzkie życie

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Więcej informacji na stronie głównej Dziennik Polski
Dodaj ogłoszenie